Całkowicie za darmo
Ogromny wybór kategorii
Same najlepsze blogi

Zabytki

Kosmicznie dobry program warsztatów i przyjemności w Folwarku Ruchenka 17-19 lipca 2020

PIĄTEK – poznajmy się

18:30 Powitalna kolacja przy ognisku – na wspólne biesiadowanie możecie przynieść swoje ulubione trunki.

20:00 Kąpiel w magicznej bani – wieczorny chill z kieliszkiem wina w dłoni w ogromnej, pachnącej eterycznymi olejkami, zawieszonej nad ziemią, podgrzewanej płomieniami ogniska bani.

SOBOTA – zainspirujmy się

9:00 Śniadanie z lokalnych, świeżych produktów i luźne pogaduchy przy stole w klimatycznej stodole.

10:00 – 11:00 Warsztaty upinania turbanów z Ewą Szpilki w Plecaku – poczuj, dotknij i ubierz się w Afrykę. W tą pełną kolorów i piękna podróż zabierze nas Ewa Chojnowska-Lesiak – blogerka podróżnicza, doświadczona pilotka wycieczek, znawczyni i miłośniczka Afryki, która odwiedziła ten niezwykły kontynent już ponad 50 razy. Ewa opowie o historii noszenia turbanów, o gwiazdach sceny i ekranu, które pokochały ten nietuzinkowy dodatek i zademonstruje zarówno klasyczne, jak i totalnie zwariowane, odważne upięcia. Każda uczestniczka będzie mogła przekonać się w jakich kolorach i formie czuje się najlepiej, a jedna szczęściara wróci do domu w oryginalnym afrykańskim turbanie.

11:15 – 12:15 Warsztaty fotograficzne z Malwiną Sulimą – ceniona fotografka mody i portretu, której zdjęcia znaleźć można na stronach takich magazynów jak K-Mag, Open Call, Design-scene, Viva.pl, Vulkan Magazine i Elle.pl, zdradzi nam swoje profesjonalne triki i opowie o pracy z ciałem przed obiektywem. Poznamy gotowe wzorce postępowania, techniki pozowania i ustawień postaci w plenerze. Porozmawiamy o świetle, kompozycji, świadomości ciała i wykorzystywaniu swoich atutów przed obiektywem. A wszystko po to, by dodać Ci pewności siebie i pokazać ile radości możesz czerpać ze świadomego fotografowania. Dodatkowo, trzy wylosowane uczestniczki wezmą udział w niedzielnej plenerowej sesji i zabiorą do domu pamiątkę w postaci kilku zdjęć autorstwa Malwiny.

12:30 – 13:30 Warsztaty storytellingu z Pojechaną – jak pisać, by wywoływać emocje, rozbudzać wyobraźnię i zmysły czytelnika, jak malować słowami plastyczne obrazy, które chciałoby się dotknąć? Jak opowiadać historie, których niezależnie od miejsca i czasu słucha się jak przy ognisku? Tajemnice swojego warsztatu pisarskiego zdradzi Aleksandra Świstow – pełna pozytywnej energii blogerka, autorka książki z logo National Geographic i skarbnica podróżniczych opowieści z kilku kontynentów. Podczas warsztatów Pojechana rozda trzy egzemplarze swojej książki “Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”.

13:30 – 14:45 Przerwa kawowa pobudzająca wszystkie zmysły – afrykańska ceremonia parzenia kawy, którą zaczniemy od palenia zielonych ziaren nad ogniskiem i miażdżenia ich w tradycyjnym moździerzu. W powietrzu będzie unosił się aromat świeżej kawy, zapach etiopskich kadzideł i afrykańskie legendy i opowieści zagryzane słodką przekąską. Ceremonię poprowadzi specjalistka od Afryki Ewa Szpilki w Plecaku.

14:45 – 15:45 Warsztaty górskie z Ewą Mewą w Locie – zakochana w górach, wesoła podróżniczka. Zwiedza świat i z pasją dzieli się tym co zobaczyła i czego doświadczyła. Jest otwarta, szczera i nie lubi komplikacji. Razem z Ewą rozbijemy obóz, jak na górskim szlaku. Porównamy rozkładanie namiotu lekkiego i prostego vs pospolity i większy. Na turystycznej kuchence gazowej, która z łatwością mieści się w plecaku, przyrządzimy górską shakshukę i kawę „parzochę”. Ewa podpowie co spakować na kilkudniowy wypad i długi kilkutygodniowy marsz. Porozmawiamy o odpowiednim ubiorze w góry i różnicach w materiałach. Podczas warsztatów będzie można też zgarnąć „Mewę na wypad w góry” – jedno z Was wybierze się tego lata z Ewą na górski szlak (termin ustalicie wspólnie, Ewa zapewni swoje energetyczne towarzystwo, górskie doświadczenie i mnóstwo śmiechu, koszty swojej wędrówki każdy pokryje we własnym zakresie).

16:00 – 18:00 Najsmaczniejsze w całej galaktyce warsztaty kulinarne z Martyną Chomacką – finalistka Master Chef, najbardziej pozytywna na świecie szefowa kuchni, zabierze nas w podróż po smakach Azji. Będziemy przygotowywać piękne, kolorowe, smaczne, egzotyczne i bardzo fotogeniczne bowle. Nie zabraknie opcji wegetariańskich, rybnych i mięsnych – tak, aby każdy mógł stworzyć swoją, idealną kompozycję w duch slow life.

20:00 Koncert zespołu

Wybrałyśmy się ostatnio z przyjaciółkami na babski weekend (a dokładnie na dwudniowy wieczór panieński po ślubie i to w poniedziałek, bo… kto nam zabroni?) do magicznego miejsca na mazowszu. Miałyśmy się lenić, kąpać w bani do gotowania czarownic i popijać prosecco – tak też zrobiłyśmy. A przy okazji wpadłyśmy na [...]
wt, Cze 30, 2020
Source: http://pojechana.pl
Płyta kominkowa po sklejeniu fragmentów
Dziś nieco opisu praktycznego. Rzecz dotyczy konserwacji i resturacji zabudowy kominka, a konkretniej marmurowej płyty wieńczącej, która była potrzaskana na kilka kawałków, nieco poobijana i porysowana, utraciła także swoją głębię koloru i poler. Właściciele zastanawiali się, czy warto ratować stary marmur czy może wymienić płytę na nową. Udało się przekonać [...]
śr, Sty 25, 2017
Source: http://www.konserwatorzabytkow.pl
kultura_i_dzidzictwo_kolo
Jednym z bardziej kuriozalnych przykładów na to, jak prawo autorskie jest niedostosowane do cyfrowej rzeczywistości, jest brak harmonizacji przepisów dotyczących wolności panoramy w Unii Europejskiej. Od dawna postulujemy stworzenie ram prawnych pozwalających użytkownikom na legalne korzystanie z mediów społecznościowych i dzielenie się zdjęciami przestrzeni publicznej. Nasza kolejna publikacja z serii [...]
czw, Gru 29, 2016
Source: http://blog.otwartezabytki.pl
Eduard Georg HempelPierwszą fabryką jaka powstała w obrębie dzisiejszych granic Grodziska Mazowieckiego była fabryka taśm i sznurków założona w 1881 r. przez Edwarda Hempla.Edward Hempel (Eduard Georg Hempel, urodzony 17 IV 1847 r. w Pulsnitz, zmarły 11 X 1904 r. w Ohorn) był właścicielem ziemskim, przemysłowcem, członkiem niemieckiego Reichstagu. Na [...]
wt, Cze 16, 2015
Source: http://grodziszczanin.blogspot.com