Mniej popularne hobby do każdego!

Codzienne troski potrafią przytłoczyć. Warto więc znaleźć sobie jakieś ciekawe hobby. Pozwoli to odstresować się i choć przez chwilę oderwać się od przykrych myśli.

Przyjrzyj się nietypowym hobby, szczególnie jeśli samemu próbowałeś  już różnych rzeczy.

Ceramika, czyli zostań artystą

Ceramika potrafi zrelaksować psychicznie i fizycznie. Najpierw musisz przemyśleć, co ulepić z gliny. Jeśli plan jest gotowy, należy zacząć urabiać glinę i lepić z niej różne przedmioty.

Wyroby z gliny musisz wysuszyć, wypalić w piecu i przejść do kolejnego etapu. Jest nim szkliwienie wyrobu, czyli nadanie przedmiotowi koloru. Po zakończeniu szkliwienia dzieło należy ponownie umieścić w rozgrzanym piecu. Jak widać, ceramika to hobby czasochłonne, potrafi odciągnąć na długo od codziennego stresu.

Post-crossing, czyli zostań korespondentem

Post-crossing to ciekawe hobby, angażujące osoby na całym świecie. Polega na wysyłaniu pocztówek do mieszkańców innych krajów. Należy zarejestrować się na stronie internetowej, pośredniczącej w wysyłaniu i otrzymywaniu pocztówek.

Drogą losowania otrzymujesz adresy, pod które należy wysłać przesyłkę. Adresat, po otrzymaniu pocztówki, odnotowuje to w systemie. Dzięki temu w zamian system udostępni komuś Twój adres. Wówczas to Ty otrzymasz od kogoś pocztówkę. Dostarcza to wiele radości. Codzienne można sprawdzać skrzynkę w oczekiwaniu na nową kartkę do kolekcji.

Tutaj znajdziesz więcej informacji nt. post-crossingu.

Renowacja mebli, czyli zostań stolarzem

Jeśli posiadasz stare meble, nadaj im trochę uroku. Wyczyść starą szafę i wyszlifuj ją. Następnym krokiem będzie wybór bejcy, która nada meblu nowy kolor. Po pomalowaniu szafy bejcą, trzeba odczekać, aż mebel wyschnie. Zajmij się teraz starannym lakierowaniem powierzchni. Dzięki temu hobby zapomnisz o troskach na wiele godzin w ciągu dnia.