Jak w odpowiedni sposób zadbać o skórę po opalaniu?

Podczas okresu letniego wiele osób boryka się z poparzeniami słonecznymi. Oczywiście do takiego stanu nie powinniśmy dopuszczać. Koniecznie każdy powinien stosować kremy z filtrem do opalania, dzięki którym nie będziemy narażeni na poparzenia. Jednak czy skóra po opalaniu również wymaga pielęgnacji? Nawet jeśli nie występują oparzenia? Okazuje się, że jak najbardziej tak.

O pielęgnacji skóry po opalaniu

Skóra podczas okresu letniego narażona jest na intensywne działanie słońca. Z tego względu, gdy ktoś się opali, koniecznie powinien zadbać o pielęgnację skóry po opalaniu. Jest to niezbędne, aby zapobiec przebarwieniom, plamom i nawet pęcherzom na ciele.

Przede wszystkim bądźmy świadomi tego, że krem z filtrem nie oznacza od razu, że się nie opalimy. Wręcz przeciwnie, odpowiednio dobrany krem z filtrem sprawi, że opalimy się na ładny brązowy kolor, a do tego opalanie będzie w pełni bezpieczne. I tutaj należy zaznaczyć, że pielęgnacja skóry zaczyna się już przed wystawieniem ciała na słońce, a nie tylko i wyłącznie po opalaniu. Tutaj polecamy artykuł na branżowym portalu: https://www.kosmetyczne.pl/jak-zapewnic-swojej-skorze-najlepsza-pielegnacje-sloneczna/.

Co stosować po opalaniu?

Przed opalaniem powinniśmy używać kremów z filtrem. Z kolei co stosować po opalaniu? W takim przypadku poleca się stosować piankę, krem lub balsam, które zawierają pantenol. Jest to składnik, który przyczynia się do skutecznej regeneracji skóry i dość szybko przynosi ulgę i ukojenie. Oprócz tego poleca się także stosować balsamy z aloesem, które przynoszą ulgę, a przede wszystkim w odpowiedni sposób nawilżają skórę. Jeśli natomiast nasza skóra uległa poparzeniu lub jest przesuszona i dość mocno zaczerwieniona, to można zastosować specjalne kremy po opalaniu na oparzenia, które dostępne są m.in. w aptekach.